Czym się zajmujemy

Oprócz obsługi księgowej spółek oraz działalności gospodarczych, doradzamy naszym Klientom jak oszczędzić swoje pieniądze na wydatkach, podatkach i ZUSie.

Foreign

Simple Tax od początku swojego istnienia zajmuje się asystą dla zagranicznych podmiotów polegającą na rozpoznaniu rynku oraz przeprowadzeniu Partnera Zagranicznego krok po kroku przez zawiłości polskiego prawa w celu rozpoczęcia działalności na terytorium Polski.

Dla Partnerów Zagranicznych świadczymy kompleksowe usługi wprowadzenia Ich biznesu na rynek polski. Począwszy od doradztwa poprzez założenie podmiotu w wybranej przez Partnera formie – najczęściej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub oddziału przedsiębiorcy zagranicznego – aż do bieżącego funkcjonowania.

W związku z rozpoczęciem działalności na rynku polskim pomagamy Partnerom w zebraniu informacji i analizie czynników prawnych, finansowych i biznesowych, a nasze kompleksowe wsparcie obejmuje:

  • pomoc w przygotowaniu umowy spółki,
  • przygotowanie wniosków rejestracyjnych do sądu oraz US, wraz z ich złożeniem,
  • założenie księgi udziałów oraz przygotowanie uchwał oraz protokołów z zebrań wspólników,
  • prowadzenie księgi uchwał wspólników i zarządu,
  • reprezentowanie przez organami administracji państwowej,
  • reprezentowanie przed instytucjami jak firmy leasingowe, banki, w tym pomoc w otwarciu rachunków bankowych,
  • pomoc w budowie zespołu oraz nadzór i kontrola nad członkami zespołu,
  • wsparcie w budowie struktury hierarchicznej nowo powstałych podmiotów,

Dla Partnerów Zagranicznych pragnących rozpocząć ekspansję na rynku polskim, ale nie chcących w początkowej fazie działalności inwestować w dodatkową strukturę jaką jest podmiot na rynku polskim, Simple Tax oferuje usługi przedstawiciela podatkowego.

Simple Tax chętnie oferuje pomoc Partnerom Zagranicznym ze wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz spoza niej, jednak specjalizuje się w obsłudze rynków skandynawskich, głównie rynku norweskiego.

W przypadku zainteresowania tego typu usługami zapraszamy do kontaktu i spotkania z Łukaszem Dzierzchowskim, pełniącym funkcję Senior Norway Consultant, który chętnie opowie Wam o możliwościach i dalszych krokach.

Nasza misja

Naszą misją jest zapewnienie komfortu firmom w taki sposób aby nie musiały zadręczać się sprawami księgowymi oraz kadrowymi. Jesteśmy po to aby obsługiwać i doradzać w sprawie finansów w Państwa firmie. Proponujemy rozwiązania obniżające koszty prowadzenia Państwa firmy.

Kontakt

Simple Tax Sp. z o.o.

biuro@simpletax.pl

telefon: +48 22 299 77 73

Adres rejestrowy: ul. Józefa Bema 87 lok. 100
01-233 Warszawa

Biuro dla klientów: ul. Łopuszanska 53 lok. 74
02-232 Warszawa